| LauraMihaela00 a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuna toate profilele la care poti sa dai la liceu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi "Structura învăţământului liceal" la linkul :
http://edu.ro/index.php/articles/c357/

Vezi şi un model de Broşură Admitere liceu la linkul :
http://www.ismb.edu.ro/......l_SITE.pdf
( lista cu profile/specializări/licee începe de la pagina 47 )

Toate cele bune.

| LauraMihaela00 explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns. Acum stiu si eu mai multe despre inscrieri si altele legate de acest lucru.

| bursuc001 a răspuns (pentru LauraMihaela00):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna, la liceu/colegiu national: REAL: mate-info, intensiv engleza/info, stiinte ale naturii (bio-chimie); UMAN: filologie, stiinte sociale. Pentru colegiile tehnice, etc sunt profile specifice (alimentara, mecanice, etc).

| lavinutsa a răspuns:

Daca as fi in locul tau as alege un profil fara matematica sa pot da bac-ul la romana, geo, istorie.happy