| Lupu_Nenea_1996 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce e cu profilele de la liceu ca nu ma prea pricep? Adica un fel de schita cu profilele si pe ce se bazeaza ele!

2 răspunsuri:
| AndyAndrey35 a răspuns:

Simplu
M1- mate-info(multa matematica si info) este cel mai greu profil
M2-Stiinte ale naturii (procupat de bio, chimie, bun pentru cei ce vor sa ajunga in domeniul sanatatii, medici) si o alta filiera este tehnologic(este in general cu munca in agricultura, practica, industrie, mecanica ect).
M3- Profil vocational (artistic- cu muzica, desen, teatru ect) Si o alta filiera, cea sportiva. Se axeaza pe sport.
M4- Profil pedagogic-educator, invatator, profesor.
Si M5-profilele umane(prima filiera fiind filologia- acolo se studiaza limbile straine si literatura) (a doua filiera fiind stiinte socio-umane, bazata pe pshihologie, intelect, ratiune, filosofie ect)
Si inca un profil la M5 este cel teologic(bazat pe religie ortodoxa, evanghelica, penticolstala ect)

Acestea sunt profilele. Toate sunt bune daca ii plac si le faci corect.

| AndyAndrey35 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Sa-mi spui ce profil ai ales. happy In general profilele bune (precum mate-info, filologie, stiinte ale naturii si stiinte sociale cer o medie destul de buna pentru a intra.