| alinrabulea a întrebat:

Poate o profesoara sa nu ma bage in bac? Mentionez ca nu ma poate lasa corigent pentru ca am media 9 pe semestrul 1 si orice medie as avea pe semestrul 2 tot imi iese media generala peste 5. Ma gandeam daca este vreo alta modalitate sa nu ma bage ìn bac?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Daca iti iese media de trecere nu ai de ce sa iti faci grija la materia respectiva. Insa ai grija si la media la purtare, o singura profesoara ti-o poate scadea si e treaba destul de serioasa cat ti-o scade.

7 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Trebuie sa ai 5 sau peste 5 in semestrul 2. In rest, nu ai de ce sa iti faci probleme

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu, nu-ti fa probleme... poate doar daca faci ceva atat grav incat sa fie vorba de exmatriculare.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Nu te poate obliga nimeni să dai bacul, orice medie ai avea Așa s-a întâmplat şi la mine în şcoală, a dat bacul numai cine a vrut.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

El a intrebat la modul ca vrea sa intre dar isi face griji pentru profesoara, probabil ori are ceva cu el, ori el are ceva cu ea si o enerveaza ora de ora. isi ia masuri de precautie sa fie sigur ca intra.

| RaAlexandra a răspuns:

Nu.e dreptul tau de a alege, plus ca nu vine niciun profesor cu tine de mana la inscriere

| Liviu322 a răspuns:

Nu poate

| andaaaaaa a răspuns:

Atâta timp cât ai media generală 5 sau peste 5 la toate materiile intri în bac. Nu te lua după vorbele profesorilor. Nu au ce să îți facă sau să intervină cumva.