| anonim_4396 a întrebat:

Pot cere recunoasterea notelor la bac de anul trecut pentru anul acesta? am luat 5.15 la romana si 5.5 la matematica, si as vrea sa dau din nou doar la a 3 a proba? se poate? sau trebuie sa dau la toate 3 din nou?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Deoarece ai luat peste 5, poţi solicita recunoaşterea acelor note!
Depui o Cerere la Secretariatul liceului, Cerere în care soliciţi recunoaşterea notelor respective.
Iar în sesiunea de vară vei da examen doar din proba la alegere...

Toate cele bune.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, depunand o cerere in acest sens atunci cand te vei inscrie pentru bacalaureat.