| GREEDYBLD a întrebat:

Pot cere recunoașterea unei note la bac de anul trecut pentru anul acesta? Am luat 5, 98 la romana.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate.
In cererea de inscriere la urmatoarea sesiune de bacalaureat vei solicita expres sa-ti fie recunoscuta nota la romana.

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Pe cererea de înscriere bifezi că vrei să dai examenul doar la materiile la care nu ai luat.

| 1234568807 a răspuns:

5,98? Urat, te-ai inecat ca tiganu la mal cum se spune, probabil ca poti

| GREEDYBLD explică (pentru 1234568807):

Puteam sa iau mai mult la romana, dar acum nu ar avea rost să învăț din nou atâtea eseuri. Mă mulțumesc cu aceasta notă, și o să învăț mai mult la mate și biologie. Câțiva colegi s-au mulțumit și cu 5?

| GREEDYBLD explică (pentru GREEDYBLD):

In loc de Emoji sunt 4 semne de întrebare laughing)

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa faci o cerere de recunoaștere a notei când te înscrii din nou la examen