| Ragnar307 a întrebat:

Pot sa ma transfer de pe profil de tehnician în activități economice pe mate-info din clasa a XI-a? Cum sa fac dacă nu am făcut info 2 ani? Vă rog ajutați-mă!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai examen de diferență la info. burta pe carte!

| isemilia a răspuns:

Vei da un examen de diferenta pentru care va trebui sa te pregatesti.

| Ragnar307 explică (pentru isemilia):

De unde iau teoria?

| isemilia a răspuns (pentru Ragnar307):

Fie iti cumperi manuale aprobate de minister, fie de pe internet. Gasesti multe carti pdf care explica bine. O varianta ar mai fi pbinfo, acolo sunt si probleme, dar la Resurse ai si partea de teorie. Incearca sa cauti programa si sa vezi ce ai de invatat mai intai.

Daca alegi sa cauti pe internet iti recomand sa inveti doar de pe carti pdf cu recenzii pozitive (poti intra pe amazon de exemplu inainte sa te apuci de citit, sa vezi ce parere au cei ce au cumparat cartea si au citit-o, daca e buna sau nu) si de preferat scrise de persoane cu experienta in domeniu.