| anonim_4396 a întrebat:

Real sau uman? stiu ca la uman e mai usor dar care te ajuta mai mult in viata? ( ma refer la profil de liceu big grin )

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În viață te ajută facultatea, nu obligatoriu liceul.
Nu uita că în prezent societatea nu oferă prea multe variante de angajare.
Vezi numărul mare de șomeri din rândul absolvenților de studii superioare.
Mult succes în viață!
Pa, pa.

| FadetoBlack a răspuns:

Depinde de gusuturile tale
Ce îţi place să faci.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Depinde de inclinatiile tale. Spre exemplu eu am fost doia ani la matematica-informatica intensiv engleza, dar fiindca nu ma descurcam cu matematica m-am transferat in anul 2 la Stiinte Sociale.La real matematica este foarte grea, sau cel putin asa mi se pare mie.Ambele te ajuta in viata.Sunt slujbe si facultati pentru fiecare profil, conteaza doar sa inveti si sa fi hotarata.Bafta!big grin

| adelina899 a răspuns:

Eu sunt deja la stiinte ale naturi si mi se pare cam greu cu matematica...