| happyfacess a întrebat:

Rețelele de socializare ar trebui să nu fiu accesibile minorilor sub 14 ani?

Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

Eu zic ca da.Copii de -14 ar trebui sa socializeze in viata reala.Retelele de socializare sunt folositoare pentru a lua legatura cu cineva mai rapid, dar in rest mi se par destul de daunatoare.Sincer,eu cred ca oamenii devin mai inchisi in sine datorita retelelor de socializare, lucru care nu e bun deloc pentru copii.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie chiar pana la 16 ani
Internetul a stricat raaau copiii din ziua de azi, au doar prostii in cap.

| Danyel2002 a răspuns:

Toate au restricție : peste 13 ani. De aceea unii au pus un sn fals de naştere: de exemplu, data naşterii: 6 iunie 2007; dată pe Facebook: 6 iunie 1997. Ai înțeles?

| mikirobert a răspuns:

Da ca copii sa isi faca prieteni social dar s aaiba grija cu cine vorbesc si sa fie protejati de parinti in cazul celor mai mici de 10 ani.