| UnBaiat439 a întrebat:

Am o problema cu engleza. Gramatica o stiu bine, chiar f bine. Dar nu prea stiu f multe cuvinte. Adica pot purta o conversatie cu cineva si il inteleg, dar mai sunt cuvinte pe care nu le stiu. Cum mi-as putea imbogati vocabularul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stii gramatica foarte bine dar nu cunosti foarte multe cuvinte.Degeaba.Cum stai cu transcrierea fonetica?

| UnBaiat439 explică (pentru darrio2007):

La restul stau bine.

| SaschaM a răspuns:

Citeste carti in engleza sau incepe sa scrii un blog in engleza. Eu am un blog pe care scriu articolele si in engleza si in romana si am observat ca m-a ajutat mult happy

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Invata practic! Vorbese in engleza cu un prieten, atunci cand te lovesti de vreun cuvant pe care nu il sti, cand o sa'l cauti nu o sa'l mai uiti

| vicky2002 a răspuns:

Eu ma uit la filme fara subtitrare si chiar daca nu cunosc anumite cuvinte incerc sa imi dau seama din context ce inseamna. Poate te ajuta si pe tine! Succes

| Mara2002 a răspuns:

Muzica! filme! practica! sunt destule metode.bafta! funda?