| Armyw0w a întrebat:

dati-mi si mie va roog frumos exeemple de ce faceti voi la scoală sa stati cuminti caci eu nu pooot de loc fac numai prostii va rog ajutati-ma va rooog mult dau funda va rooog ajutati-ma sunt disperat nu mai stiu cum sa ies din problema am 13 ani!

Răspuns Câştigător
| Skizzi a răspuns:

Pai acum nu zic sa inveti de sa rupi doar asa, putin mai mult ca de obicei si sa te imprietenesti cumva cu profesori apoi eu cred ca nu vei mai avea treaba cu prostiile pe care le faci.Eu asa am facut, nu invat de 10 dar totusi nici foarte rau. Oricum faza e ca in scoala la noi e mare mafie(cu directoarea,cu profesori, bani, etc), eu care sunt baiatul unei educatoare care a lucrat la aceiasi scoala ca invatatoare, mama mea stie aproape tot si firea tuturor profesorilor. Poate asta e un ajantaj.Sunt singurul elev dim scoala care se intelege cel mai bine cu profesori, nu doar in viata profesionala ci si in cea personala, de aceea eu daca fac ceva ce nu ar trebui sa fac trec neobservat.Am un fel de prioritate in fata tuturor colegilor mei.Deci vezi si tu, imprietenestete cu profesorii si studiazale comportamentul, poate vei reusii.Iti urez noroc.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca inveti fiecare lectie ed 10, iti faci toate temele perfect, lucrezi in fiecare zi macar doua ore suplimentar, la scoala esti atent la tot ce se preda, ridici mana la toate intrebarile, te gandesti intens la ce se lucreaza in clasa, nu vei avea timp de prostii.

Întrebări recente