| Jontytzz a întrebat:

Acum cu simularile cred vreau sa incep sa ma pregatesc pentru examenul maturitatii insa sincer sa fiu imi este frica de toate materile.
La matematica raman prost cand vad exercitiile insa am avut norocul de o profa " data dracu " cum este numita de elevi insa cu mine glumeste etc. Avand baza pot invata exercitiile noi.
La romana imi este foarte frica de al treilea subiect, profesoara isi cam da interesul ( fiecare roman este prezentat cu povestire+film ). Insa in timp ce le citesc as vrea sa-mi fac un comentariu propiu scris intr-o romana adolescentina usor de memorat, nu un comentariu de pe net scris intr-o romana universitara.
La biologie nu-mi este frica sunt profil bio-chimie ( real, st nat ) si am o profesoara pe care nu stiu daca sa o consider nebuna sau profesoara perfecta insa sunt sigur ca o sa am o nota buna.
Nu am reusit sa gasesc un site indrumator care sa-ti spuna direct : " trebuie sa stii asta, asta, asta. ". Un site care sa explice rezolvarea mai multor teste.
Un site cu teste ar fi de asemenea util.
Nu sunt un geniu insa nici cel mai prost, materia predata o pricep insa inteleg importanta acestiu exament si nu ma multumeste o nota de trecere.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

La inceput spui ca iti este frica de toate materiile, iar din ce spui in continuare nu prea rezulta asta. La biologie te pricepi, la matematica ai baza si poti invata exercitii noi, la romana ai o profesoara foarte buna. Nu ne mai ramane decat sa iti uram succes.

| Jontytzz explică (pentru sabin89):

Da, daca ne gandim asa este usor insa dupa cum am zis vreau o nota mare nu ma multumesc cu o nota de trecere. Deci trebuie sa ma pregatesc din timp insa pe internet nu gasesc prea usor informatii utile si speram sa ma ajute cineva care se pregateste sau a dat bacul.