| Justusee34 a întrebat:

Ai voie cu ghilimele la eseu?
Și ce semene sunt permise la bac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru că dacă vrei să scrii o frază care aparţine altcuiva, un citat sau un vers, trebuie scris/ă neapărat cu ghilimele.

| CatalinaNicoleta134 a răspuns:

Ai voie să folosești ghilimele la eseu(pentru a evidenția anumite structuri precum exemple din text, versuri și pentru titlul operei).

| CatalinaNicoleta134 a răspuns:

Și în legătură cu semnele permise ar trebui să tai un enunț greșit doar cu o linie orizontală(dacă tai altfel enunțul greșit este considerat semn).