| Paulandronesi a întrebat:

Salut, am 14 ani și sunt in clasa a 8a.
Luni am dat un test la mate si am știut cam de 7 sau 6.
Atunci cand toată lumea s-a dus sa dea testul, eu am pus foaia cu subiectele fara nume si fara rezolvări peste celelalte.
Sapt viitoare ne aduce testele și îmi e frica ca o sa îmi dea 2 când vede ca sunt singurul fără test si își da seama ca foaia e a mea, m-am gândit sa ii zic ca eu am lăsat toate rezolvările in foaia de test si ca poate s-au pierdut.
Doamna știe sigur ca am făcut testul fiindcă s-a uitat la mine în foaie în timp ce il dădeam de mai multe ori.
Sunt foarte stresat, va rog spuneți-mi ce ar trebui sa fac!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, cand nu faci ce trebuie, este normal sa fii stresat.
Acum ramane la latitudinea profesoarei, ce va decide ea, lucru de altfel greu de ghicit sau influentat.
Asteapta pana vin lucrarile si cand va interba a cui este acea lucrae, te ridici si o recunosti.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să mai faci decât să aștepți.
Poate vei da testul din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are rost sa fii stresat.
Te prefaci ca nu stii ce s-a intamplat.
Si te va pune sa dai din nou testul ca sa-ti puna nota.
E o banalitate, dar nu mai povesti nimanui.
Totul e sa nu recunosti nimic.

| Paulandronesi explică (pentru anonim_4396):

Singurii care știu sunt : colega mea de banca și cei mai buni prieteni ai mei, si restul din clasa nu sunt pârâcioși.
Mersi foarte mult pentru răpuns, o sa iti ascult sfatul!