| Papp_Richard_1996_wGuV a întrebat:

Am 17 ani, sunt clasa a 11'a. Ai mei doresc sa se mute in Germania. Din cate stiu eu scoala e pana in clasa a 10'a acolo. Deci daca m'as muta,unde as intra? Adica ca sa merg la un fel de facultate ar trebui sa dau un fel de examen, nu? Ceva ca bacalaureatul? Mersi anticipat.

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Nu e chiar asa.
Eu sunt in strainatate.Iti trebuie o diploma/atestat recunoscut european. Dupa vei da un fel de diferente intre scoala romaneasca si cea germana.In functie de acele rezultate vei sti daca te poti inscrie la facultate.Succes!