| Laurentiu112232 a întrebat:

Salut,am 21 de ani, nu am bac-ul, am făcut profesionala si dupa am mers la fara frecventa, prin clasele 5-8 nu am învățat asa mult, m-am gandit sa strang niște bani sa plec prin străinătate si timp de un an sa învăț pentru bac, poate niște meditatii, cursuri de pe net etc, ar mai fi o șansă pentru mine. Ar cam trebui sa o iau cam de la 0, ca m-am saturat viata esta grea, m-am saturat de srainatate si de tot, ce spuneți as putea, ar fi posibil?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai fost in stare sa inveti in România, ce crezi ca faci in strainatate unde NU cunosti limba lor scris vorbit, nu vei face nimic, aici trebuia sa faci ceva, nu ai facut, acum este prea tarziu, te angajezi vînzator in mega image casier.

| Laurentiu112232 explică (pentru CristiDinBucuresti):

M-am referit sa plec în străinătate ca sa strang niște bani

| Laurentiu112232 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si cum adică nu am fost în stare?
Macar sti prin ce probleme am trecut?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Laurentiu112232):

Si crezi ca in strainatate o sa fie usor? Ca tot aceleasi probleme de sanatate le vei avea si acolo. Toti avem probleme dar se spune ca daca vrei sa faci ceva faci indiferent de probleme, asa este teoria, practica spune altceva ca nu se poate.

| Laurentiu112232 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am mai fost în străinătate, de vreo 3 ori,altceva nu am ce face,stau in Romania mor de foame, daca vrei sa trăiești bine în Romania trebuie sa ai un job bun, gen politit, doctor etc,, altceva ce sa fac unde sa ma duc.

| Lioana a răspuns:

Bineînțeles ca e posibil sa-ti dai Bacul. Asta daca ai terminat liceul.
Daca nu ai facut liceul il poti face la seral.