| Merishoor a întrebat:

Salut

Am luat 2 in teza la matematica si nu i-am spus lui taicamiu si nici lui maicamea si maine vine taicamiu la scoala

cum pot sal tin sa nu mearga la scoala la mine

16 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

Gândeşte-te...
Nu află mâine, află poimâine şi tot aşa.
Sfatul meu:spune-i adevarulbatting eyelashes.

Succes.

| babyblue a răspuns:

Pana la urma... ce ai facut?

| fryekid a răspuns:

Pai, incearca sa ii explici ca ai probleme cu matematica happy

| dsadasdsada a răspuns:

Tata tu ai luat vreodata 2 in teza la mate? Daca da, vezi ca istoria se repeta. rolling on the floor) P. S.:tell the true! big grin Spune'i adevarul.Nu te omoara dar poate primesti non-calculator pana cand iti maresti media -))

| Liviu a răspuns:

Hmmmm
Nu ma pricep la din astea
"NU stiu din astea " laughing
Orcum. mai bine ii zici adevarulaughing
Daca te bate alta data il minti
xD

| Genius21 a răspuns:

You're a morron...
RIP kid

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Chiar daca nu merge maine va merge intr-o alta zi.acum ca-ti va ani eram in aceeasi problema ca a ta.la mine era mai rau ca am ramas corigenta la 3 materii =). si diriginta a spus ca voi ramane repetenta si l-am sunat pe unchiul meu si i-am spus ce se intampla si el a sunat-o pe maicamia sa ii spuna ce s-a intamplat si sa fie calma.pana la urma a venit si a rezolvat problema sigh
Ii poti spune lui tatal tau ca maine nu e diriginta in scoala.imi pare rau de tine.eu am fost in aceeasi situatie oh go on nu esti nici primul si nici ultimul. daca vede asta e, fa cum crezi tu ca e mai bine si ia ce note vrei tu o viata ai.eu asa gandesc.asta ewinking
Mult Succeshappy

| Detanatar a răspuns:

Ai putea face multe lucruri. Poti sa-i spui acum de doi si pun pariu ca nu o sa-ti faca nimic, dar poti sa incerci sa-l convingi sa nu vina miine, iar pana atunci sa faci unele smecherii la scoala ca totul sa fie bine.Totul depinde de parerea generala pe care o are fata de tine. Daca inveti bine clar ca nu va veni

| larrii a răspuns:

Nu vrei sa afle maine, dar tot o sa stie odata si odata... vorbeste cu dirigintele si roaga'l sa nu'i spuna de nota ta la matematica.sau daca ii spune sa ii explice tatalui tau ca nu prea te pricepi la matematica si iti vei indrepta nota pe parcurs.mai este pana se termina si sem II :d

| Loveisin a răspuns:

Poi...si eu am luat 5 la romana
laughing
m-am dus acaa cu tupeu si le'am zis parintilor ca am luat 5 in teza la romana
laughing
nu mau certat
#:-s
dar tata a zis: ti'am zis sa inveti mai mult
laughing
dar eu le'am zis asa:
Tata, mama am luat 5 in teza la romana, ce sa faci mai iei si note mici nu poti doar note mari
big grin
le'am zis totul cu tupeu
laughing
si au fost fericiti pentru. ca au aflat de la mine nu de la altcineva
big grin
deci eu iti propun sa le spui adv/
Succes la spus adevarul!
fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefate ca te simti rau sau spune-i ca diriginta ta nu e in scoala si ti-a zis sa-i zici lui asta sa nu mai faca drumul degeaba. daca afla ii spui ca nu te-ai simtit bine la teza si nu ai putut sa te concentreziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de crezi tu ca se duce la scoala? nu are incredere in tine.si nu ma mira.de ce o=ti fi crezand voi copii ca noi parintii nu stim ce tinem la usa? chiar crezi ca nu si-a dat seama in ce ape te scalzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite...nu e cel mai destept lucru sa il opresti pe tatal tau sa nu mearga la soala, caci daca nu afla maine, afla mai tarziu si daca va vedea ca iai ascuns asta, va fi de 10 ori mai rau, caci va crede ca il minti mereu, si isi va pierde increderea in tine, asa ca mai bine, inspira aer in piept, gandeste-te ce libera poti sa fii dupa ce spui adevarul, si du-te si spune-i cu mare parere de rau,,, mica'' boacana... Dar ar trebui sa inteleaga, caci toti copii fac cate o boacana si nu au fost omorati de catre parinti.Si explica-i ca mai bine inveti pentru tine, decat pentru note. Explicai ca ai putea toci toata noaptea pentru un 10 la teza, dar pentru urmatoarea lucrare vei uita totul. Spune-i ce nu ai atat de clar la matematica, ca vei munci mai mult, si ca de acum inainte te ambitionezi si ii vei da gata pe toti cu notele tale de 10*. SPER ca te-am ajutat, iar pentru mine nu fundita conteaza, ci sa aud ca sfatul meu te-a ajutat! SUCCEC si sa iei doar note de 10* si cu unele exceptii de 9!

| baaang a răspuns:

Dap.
hee hee ii zici in felu urmator: Auzi tata.sau cum ii zici tu.am luat 2 la mate.la teza.
daca`ti zice. da ce`ai facut? si incepe sa se certe cu tine. tu ii zici asa : da tu n`ai luat niciodata 2.si se mai intampla.asta e. si incepi sa te certi cu el.si se rezolva.frate ce asa mare problema. daca nu ii ceri scz.si ii promiti ca o sa inveti pe parcurs.smug
bafta:devil

| iliexxx a răspuns:

Baga-i aia cu nu-i diriga la scoala mainelaughing

| Yasmina_8174 a răspuns:

POI SPunei ca nui.profa in sch sau ca nu tia adus teza:*