| Burlacu006 a întrebat:

Maine maicamea cu taicamiu vor sa plece la sat si vor sa ma ia si pe mine au sunat-o pe diriginta si mau invoit de la scoala dar ideea e ca eu nu vreau sa merg si ei mi-au zis ca nu ma lasa singur in casa pana duminica, ca cica fac prostii si ca vin la 1, 2 noaptea in casa si n-are chef sa stea cu grija cum sa fac sa ii conving sa ma lase.....cn imi spune o idee ceva da sa mearga are funda!

Răspuns Câştigător
| EvaneSScence a răspuns:

Mai nu-ti fa sperante, nu te-au invoit ca sa te lase acasa. Te iau cu ei, schimba-ti programul!

1 răspuns:
| AnaRadu a răspuns:

Heii^w^. Stiu cum e. Am avut si eu aceeasi problema. Le poti zice ca nu trebuie sa stea cu gandul la tine, te pot suna la orice ora si oricand, si mai ales ca ai mai crescut si ca nu mai esti asa mic si refuzi sa te duci de data asta, ca este randul tau sa le arati ca esti responsabil si ca stii ceea ce faci si ca, gandesti mereu inainte sa faci cate ceva. Cu asta i-am convins pe ai mei! Succes. Sper ca mearga si la tine! happy