| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare despre admiterea la Academia Fortelor Tereste Sibiu. Nu imi scrieti sa intru pe site-ul academiei ca am cautat deja si vreau sa verific daca am inteles. Sunt blonda, deci... luati-ma usor. Vreau sa stiu la ce materii se da examen. Din cate am inteles de la cineva, ar fi mate si fizica. Dar din ce am cautat, sunt si altele aferente anumitor "ramuri" (nu cred ca m-am exprimat corect, dar sper sa intelegeti). Prin "ramura" inteleg contabilitate sau administratie publica. Inca ceva, examenul si probele sportive se dau inainte sau dupa bac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti raspund doar ca bacul trebuie sa il ai luat, inainte de a sustine examenul la Academie. Pentru asta nu trebuie sa fii blonda ca sa stii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vizita medicala, testul psihologic, proba fizica, si subiectele care sunt pe 2019, aici: https://www.armyacademy.ro/arhiva_subiecte.php

| turtle a răspuns (pentru Salontanul):

Iti multumesc! In sfarsit un raspuns folositor!

| Salontanul a răspuns (pentru turtle):

Cu placere!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești blondă, te poți vopsi înaintea probelor sportive. Asta ajută.