| anonim_4396 a întrebat:

am o mica dilema poate ma ajuta cineva cu parerii.asadar sunt eleva de liceu cu profil tehnic ( tehnician desenator in constructii) as vrea sa merg la facultate de jurnalism,si nu stiu daca as fi la fel de pregatita ca un elev care termina la profil uman,cat despre domeniul constructilor am deja o baza si ar fi mai usor sa continui insa,, cica,, nu e deloc usor de terminat o astfel de facultate, mai pe romaneste care dintre cele doua te pot ajuta sa poti trai

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Te-as sfatui sa renunti la jurnalism--- jurnalistii sunt prost platiti. Pregateste-te pentru politehnica(constructii)!

| MMihai a răspuns:

Alessia este o femeie deșteaptă, și sunt de acord cu ce ți-a scris ea. Pregătește-te pentru o Politehnica sau pentru Construcții.
Ar mai putea să fie și Informatica sau ceva economic.

| rameshwaram a răspuns (pentru MMihai):

Mi.ati fost de ajutor