| RoByTzU_3995 a întrebat:

Salut,Am o mica, mare problema... Pe primul semestru la matematica am trecut si acum vrea sa ma lase corigent si sunt clasa a 8-a, si taicame-o e foarte exigent... si nu stiu cum sa-i spun. am 3 3 3 la matematica,oare exista vr-o sansa sa intru la liceu? Va rog autatima,mi-e foarte frica,si vreau foarte mult sa intru la liceu, oare mai am vr-o sansa sa intru? Ps. e grea corigenta? Si ce se face mai explicit.

Răspuns Câştigător
| mitzamihai a răspuns:

Ca sa intri la liceu trebuie sa iei pste 5. Daca vrei sa treci la liceu trebuie sa te straduiesti sa inveti ca sa iei note bune. Nu poti sa realizezi nimic in viata daca nu te straduiesti. tatalui tau poti sa-i spui ce note ai luat, deorece el este parintele tau care iti vrea numai binele. Si atunci cand te cearta te cearta pentru ca nu vrei sa te straduiesti ca sa iei note bune. Concentreaza-te mult si invata, incearca sa iei note bune in astea 3 luni jumate care au ramas ca sa treci la liceu. Succes! :

5 răspunsuri:
| quantshop a răspuns:

Pai daca te pui cu burta pe carte, nu ajungi la corigenta.

De ajutor ti-ar fi lectiile video de pe https://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica

Sunt explicite si GRATIS.

| RoByTzU_3995 explică:

Eu am intrebat daca: Poti intra la liceu dupa ce dai corigenta? ca zic astea ca poti intra si cu 4 de la anul iti trebuie nota 5

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns (pentru RoByTzU_3995):

Poti intra la liceu. dar inrtrii unde mai sunt locuri... si te-as sfatui sa nu ramai corigent...

| Moise_Pasca_2000 a răspuns:

Pai trebuie sa stai toată vara sa inveti, iti dă exerciti ca la un test obisnuit. Fundită? big grin

| LoveYouForever56 a răspuns:

Daca te straduiesti sa inveti va fi bine...Si in legatura cu tatal tau nu v-a sta suparat pe tine toata viata.