| Mete0ra a întrebat:

Salut, am rămas corigent in toamna la mate trec pe a- 6 -a ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cam târziu te-ai gândit. Mai sunt doar câteva zile până la examenele de corigență.
Învață toate definițiile (măcar partea teoretică să o știi, dacă există în manual), ordinea efectuării operațiilor și folosirea parantezelor, înmulțirea/împărțirea numerelor întregi, rădăcina pătrată, cum se calculează procentul, regula de trei simplă etc).
Și roagă un coleg să îți dea o culegere de teste rezolvate pentru clasa a VI-a la matematica.

| Mete0ra explică (pentru floresdemayo):

Păi, dacă mă voi strădui voi putea? P.S anul acesta am fost in a-5-a

| Mete0ra explică (pentru floresdemayo):

Pot căuta si pe net cartea dacă nu am un coleg ca să o aibă?

| floresdemayo a răspuns (pentru Mete0ra):

Da, poți învăța. Încearcă rezolvarea exercițiilor pe care le-ai făcut în clasă (dacă ai absentat mult, împrumută caietul unui coleg, care și-a luat toate notițele).

http://www.scribd.com/......erianu-pdf
http://bibliotecapemobil.ro/content/scoala/pdf/teste-grila5-8.pdf

| Mete0ra explică (pentru floresdemayo):

Mulţumesc că m-ai ajutat! Acum am zis sa o las moale cu portarul pe YouTube pentru că școală e mai importantă acum!

| floresdemayo a răspuns (pentru Mete0ra):

Să ai noroc!

| Mete0ra explică (pentru floresdemayo):

Mulţumesc!

| Mete0ra explică (pentru floresdemayo):

Mulţumesc pentru ajutor am trecut sunt pe clasa a-6-a multumesc pentru ajutor

| floresdemayo a răspuns (pentru Mete0ra):

Felicitări! happy

| Mete0ra explică (pentru floresdemayo):

Nu stiu dc am pus de 2 ori ajutor pentru ca am trecut dar in fine laughing)

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-ti corijenta.

| Mete0ra explică (pentru darrio2007):

Am dato si anul asta laughing))))))

| darrio2007 a răspuns (pentru Mete0ra):

Bravo!