| andreeaf30 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare cu privire la restante. In cazul in care am o restanta si nu ma pot prezenta in toamna la sesiunea de restante, cand pot sa mai dau acest examen? Il pot da impreuna cu cei ce vor fi anul viitor universitar anul I (ca mine acum) si vor studia aceasta materie, deci in semestrul al II-lea? Sau trebuie sa merg in sesiunea de restanta din toamna viitoare, in 2014?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Il poti da, de cate ori se sustin examninari la materia respectiva. Doar ca, asta in functie de facultate, ai voie de 3 ori parca sa il dai gratuit, daca dai de mai mult de 3 ori trebuie sa platesti o taxa.
Trebuie sa iei toate restantele pana ajungi in ultimul an la licenta.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal il poti da de cate ori vrei tu.
Bafta!