| CatalinPTM a întrebat:

Salut, anul trecut am participat la olimpiada la romana si la olimpiada puteau participau maxim 2 elevi pe clasa.Acum anul asta, domnul profesor a zis ca putem merge cati vrem, pentru ca suntem clasa a8a.Anul trecut eram a7a.E adevarat? Olimpiada de anul trecut a fost in ianuarie si anul asta la fel.Pe 31 din cate am inteles.Deci e adevarat? Pot participa cati elevi vor din clasa a8a? Bine, din aia foarte buni, la aia ma refer.De exemplu daca sunt 7 cu media 10, pot merge toti?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Mă scuzi dar, după felul cum ai scris în acest text, tu nu poți fi de 10 la română.
EXCLUS!

| CatalinPTM explică (pentru corolav):

M-am grabit, scuze

suntserios
| suntserios a răspuns:

La prima faza a olimpiadei normal ca poate merge cine vrea

| frostxtq a răspuns:

Poate anul trecut au ales doar 2 elevi pentru ca nu aveau prea multe posibilitati. Ar fi corect sa mearga cine vrea si pe urma, la urmatoarea etapa sa participe doar cei cu notele cele mai mari.