| gigelalutitel a întrebat:

As dori sa stiu cand incep cursurile la seral si cand se termina. Eu sunt inscris dar nu m-am dus niciodata si azi am fost sunat de diriginta de la clasa de seral si mi s-a spus ca ar trebui sa vin pana la sfarsitul lui mai sa ma vada profesorii. Sunt curios cand se termina cursurile. Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cursurile incep in septembrie, odata cu cei care studiază la zi si la profesională, dar la seral, cursurile se vor termina in 28.06. 2019.
Eu zic să te duci și să îți închei situatia pe anul școlar, care aproape a trecut. Să știi că unii profesori o să te înțeleagă, dar alții nu. În caz de ceva, te vei prezenta la examenele de corigență in toamnă. Ai grijă să nu rămâi corigent la trei discipline, fiindcă vei rămâne repetent.
Chiar nu ai putut să-ți rogi profesorii ca să îți dea fiecare emailul, pentru a le putea trimite referate? In acest caz, ti s-ar fi putut incheia situația școlară. Du-te si vorbeste cu ei, până nu e prea târziu, mai ales că te-a sfătuit același lucru și diriginta. happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La fel ca cei de la zi. La ce te-ai mai inscris, crezi ca te trec ăia clasa pe ochi frumosi?

| gigelalutitel explică (pentru darrio2007):

M-am inscris la finalul clasei a 11 a profesionala dar am plecat din tara si cand am venit m-am dus direct la munca. Am si uitat de scoalalaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Cursurile de la seral incep in acelasi timp cu cele de la zi si se termina, totodata.
Nu-ti fa probleme, ca nu mai poti ingrasa porcul in ajun, ca oricum esti repetent pe anul asta.

| crud a răspuns:

E cel putin ciudata curiozitatea ta, la sfarsitul anului scolar. Fa ce ti-a spus diriginta. Si discuta mai mult cu dansa.