| BestOfTheBest a întrebat:

Scz pentru categorie. daca vreau sa dau la facultatea de drept ce liceu ar trebui sa urmez? si ce medie imi trebuie dupa liceu si primele 8 clase?

8 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Dacă dai la Bucureşti, la Universitate, nu contează ce medie ai în liceu, pentru că va conta doar examenul. Desigur, până termini tu se mai pot schimba lucrurile, aşa că cel mai bine e să ai o medie destul de mare în liceu. Iar ca profil, cel de ştiinţe sociale te va ajuta cel mai mult, deşi poţi să intri şi dacă termini alte profiluri.

| passenger a răspuns:

Nu stiu cine si de ce iti baga in cap prostiile astea cu "media peste 8.50" straight face N-are niciun sens. La Al. Vlahuta un liceu foarte bun de filo s-a intrat cu 7.80 parca... Daca vrei mai multe informatii/brosura de anul acesta ma poti contacta :*
PS: In ce oras stai?

| BestOfTheBest explică (pentru passenger):

Da'mi mai bine id tau happy

| ktrinel a răspuns:

Liceu teoretic profil filologie sau stiinte socialebig grin media peste 8.50

| BestOfTheBest explică (pentru ktrinel):

Peste 8 50 in ambele?

| ktrinel a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Da, dar cel mai importanta e media de la liceu cu cat mai mare cu atat mai bine. succes

| BestOfTheBest explică (pentru ktrinel):

Pff daca media mea din 5-8 e undeva pe la 7.50 iar cea din liceu asa cum trebuie am vreo sansa sa intru?

| marysol10 a răspuns:

Eu in liceu am avut profilul de cinematografie la drept am intrat cu media de la bac care a fost 8...depinde la ce facultate ai vrea, daca vrei la stat sau la cu plata...