| MMFlorin a întrebat:

As vrea sa dau si eu la anul la Academia Fortelor Terestre(Sibiu). Acum intrebarea e daca imi puteti spune si mie o culegere sau culegeri de mate si engleza de pe care as putea sa ma pregatesc. Am cautat pe net si nu am gasit nimic special. De politie e plin internetul, de armata e cam pustiu. Multumesc!

2 răspunsuri:
| armygirl a răspuns:

Bună! :)
Sper că răspunsul nu e chiar atât de întârziat, însă văd că nimeni nu s-a sinchisit să răspundă până acum.

Și eu îmi doresc să dau la Academia Forțelor Terestre, însă peste 2 ani. Și bineînțeles, am căutat să mă pregătesc din timp. Ideea e că, din ce am observat, nu prea există culegeri pentru matematică. Poate mă înșel, dar eu una nu am găsit. Cât despre engleză, îți las un mic link mai jos care sper să te ajute și nu pot să zic decât bafta! :)

http://librariesigma.ro/......-1124.html

| Marian200520052005MarianMarin a răspuns:

Renumeste in grupuri de cîte 3 animale din numele de mai jos(Elefant, leu, girafa, ghepard, cal, urs, pisica, ciine, Zebra), indica criteriile pe baza carora ai realizat grupurile... va rog ajutor cine are biologie cl 7 e pag. 19