| Deniswrr1 a întrebat:

Salut, as vrea să merg pe profilul turism și alimentație dar am ințeles ca se da bacul și la Matematica pe M2 dar un prieten care e pe științe ale naturii a dat bacul pe M2 și a zis ca eu am sa dau pe M3, ma puteți ajuta cu un sfat? Eu îmi doresc sa devin bucătar sau ghid turistic dar nu stăpânesc forte bine matematica dar în general la toate obiectele ma descurc

3 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Urmărește video-uri, intră în grupuri pentru bac și sprijin la materiile de liceu și vei trece la mate măcar cu 6 dacă depui minimul de efort, dar nu ești limitat, poți tinde și mai sus. La turism și alimentație vei avea bac mate tehnologic și vei face în 4 ani și M2 și M3. Dacă dorești, îți voi trimite o invitație pentru un grup unde găsești ajutor la mate pentru liceu cât și bac, chiar eu pot ajuta. Baftă!

| Deniswrr1 explică (pentru Anuket):

Salut, daca vrei poți sa îmi trimiti ma poate ajuta pe viitor eu acum sunt clasa a 7 a, am o întrebare matematica din liceu e ca la generala adică grea sau mai ușoară și la generala e gen m1 sau asemănător? Sunt confuz

| Anuket a răspuns (pentru Deniswrr1):

La generală e mediu, dar depinde cum e clasa, că dacă sunt elevi mai slăbuți evident că profesorul adaptează lecțiile și pentru aceia.
Dacă ești a 7-a ai timp să recuperezi și să înțelegi mai bine dacă dedici o oră pe zi pentru mate, de luni până vineri.
Poate părea greu la liceu, dar dacă încerci să înțelegi de la început și dacă ești atent la ore devine mai ușor. O să-ți trimit invitația pe mesaj.