| AdrianCasper a întrebat:

Salut
As vrea sa stiu cand sa fac cerere de transfer la o alta scoala. Suntem pe 18 iunie si mai sunt 4 zile si luam vacanta.Sunt clasa a-V-a si cum e mai bine sa ma transfer la inceput de scoala sau acum cand se termina adica sa fac cererea acum pentru ca atunci cand incepe sa fiu deja acolo. Vreau sa mentionez ca am mai facut o cerere cu 1 luna mai inainte dar a fost refuzata.

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Nu se fac cereri tot timpul anului.
cererile se fac la sfarsit de an. vorbesti cu directorul si depui cererea la secretariat saptamana asta. poate sa o duca mama ta.

| AdrianCasper explică (pentru Nastia):

Pai ma duc la scoala la care vreau sa fiu si fac acolo cerere si vin la scoala actuala cu cererea nu?

| Nastia a răspuns (pentru AdrianCasper):

Faci cerere la asta la care esti k vrei sa te transferi.mai mult nu stiu sa-ti zic.

| Ghostpainter a răspuns:

Nici acum nu e tarziu. Poti sa te duci sa faci cerere, sa o depui la scoala unde vrei sa te transferi. Dar e mai bine sa iti pui parintii sa faca asta, pe tine nu te vor lua in serios. Si oricum e nevoie de semnatura parintelui / tutorelui.