| BLKZ a întrebat:

Salut,
Astazi am depus contestatie la romana, considerand ca nu am facut de nota 8, 10. M-am consultat cu profesoara de romana, si ea mi-ar fi pus un 8, 80-8,90, deci o diferenta mare. Problema insa e ca lucrarile se corecteaza la Iasi, deci nota ar fi mai mica(in jur de 8, 60). Acum insa stau putin cu dubii, daca imi va scadea din nota? Cei care ati mai depus contestatii, v-au marit notele?

Răspuns Câştigător
| WoKy a răspuns:

Distrus esti frate. Bravo lui ca invata si ca are viitor. Si eu am luat 9.05 la romana si chiar nu tocesc asa ca fraierii la lopata cu ei.
Tine-o tot asa frate BLKZ.
Sa moare gangsterii si boschetarii de ciuda.
Ai report!

19 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ce distrus laughing
Tocilarii romaniei straight face
Am avut o colega, care ar fi fost in stare sa planga pentru ca a luat nota 8 straight face

| ombladon a răspuns (pentru WoKy):

Distrus este fiul lui taicatu', nu te mai baga in seama aiurea, nu te-am intrebat eu cum te cheama ok?

| Elektro a răspuns (pentru ombladon):

De acord cu tine.Am una care a plans la 9... sad trist.Nu zic sa nu inveti, dar sa ajungi in halu asta...

| ombladon a răspuns (pentru Elektro):

Exact...

| BLKZ explică (pentru ombladon):

Daca si la subiectele care au fost faci tocilari pe cei care au luat note mari, imi dau seama usor usor de nivelul tau de intelectualitate.

| ombladon a răspuns (pentru BLKZ):

Si eu de unde dracu sa stiu care au fost subiectele?laughing

| WoKy a răspuns (pentru ombladon):

Oricum ai report tampule.
Apropo, distrus e ala care te incalta dimineata...
Si inca ceva "Cainele moare de drum lung si prostu de grija altuia". Nu ma toca la cap ca ti-o zic si mai urat.
Pa

| WoKy a răspuns (pentru ombladon):

Distrus esti frate. Bravo lui ca invata si ca are viitor. Si eu am luat 9.05 la romana si chiar nu tocesc asa ca fraierii la lopata cu ei.
Tine-o tot asa frate BLKZ.
Sa moare gangsterii si boschetarii de ciuda.
Ai report!

| casandra2222 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar te rog sa lasi aici un raspuns cu ce s-a intamplat chiar sunt curioasa

| KodrutZ a răspuns:

Astia cu contestatiile voastre penibile, ati merita sa va scada cu 1 punct pe putin. Cu ce te incalzeste o mizerie de nota? Sa stii tu de 9 si sa ramii cu 8.10! Diplome, hirtii nenorocite... pina la urma ceea ce conteaza cu adevarat e ceea ce ai in cap.
P.S. Am lucrat si ca sclav, am avut si functii de conducere, acum lucrez independent - niciodata nu au contat hirtiile, in schimb am ris copios cind am fost in pozitia sa fac angajari si veneau de-alde neica nimeni care nu aveau nimic altceva de pus pe masa la negociere decit note si proiecte de pe la scoala/examene, adica fix ZERO.

| BLKZ explică (pentru KodrutZ):

Nu stiu in ce sistem educational ai fost tu, dar acum conteaza fiecare sutime pentru ca vine taranimea cu 9-10, luati pe 10 oua si un porc si-ti fura locul. Asa e sistemul educational acum.

| KodrutZ a răspuns (pentru BLKZ):

Am fost pe ala la care oamenii cu 8 la bac chiar stiau ceva, iar la facultate se dadea admitere. A, da, si la liceu se dadea admitere. Daca stau bine sa ma gindesc, majoritatea celor care au ajuns de la mediu in sus acum nu au avut note fulminante nicaieri. Notele sint 0, totul e sa ai capacitatea intelectuala si motivatia sa te perfectionezi mereu. Voi va bazati prea mult pe niste rahaturi de diplome. Mai zilele trecute am colaborat cu un american care, pina la 62 de ani, a avut o afacere cu componente pentru tuning care ajunsese sa aiba acoperire in vreo 4 state, a facut centrale hidrotehnice, a lucrat ca si cultivator de tutun si acum face dezvoltare imobiliara. Citi dintre astia care va plingeti ca va iau taranii locurile ati fi in stare sa faceti asta?

| WoKy a răspuns (pentru BLKZ):

Bai frate, de ce sa ne luam de aia de la tara. Si eu traiesc in mediul rural, dar faza e ca e invat fata e alti tampiti.
Si era o vorba :Hotul neprins e negustor cinstit".
Asta spune totul, adica or fi ei prosti dar intra pe un post de conducere sau mai stiu eu ce.
Parerea mea, sa nu zici ca-s ipocrit.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pus contestatie la romana ca am luat 8.20 si trebuia sa iau cel putin 9.00.
Daca iti creste/scade nota cu mai putin de 0.5 puncte nu se mai pune in calcul si ramane tot 8.10
Si mie mi-e frica ca profii pot fi nervosi datorita la dracovenia aia de exercitiu cu suubiectiva si predicativa si ar putea corecta la sange.
Eu iti zic sa nu-ti faci griji, atata timp cat stii ca ai facut bine, nu te doare nici la pelican.

| WoKy a răspuns:

Sansa de a mari nota e de 1%.
Cei de la comisia de contestatii sunt mai severi si e posibil sa pierzi chiar si 0, 5 puncte poate si 1 punct.
Cunosc cazur de anul trecut, care au facut contestatii si in loc de 6 a luat 5, 5.
Deci sa zicem asa "A cam ajuns cutitul la os". E cu dubii, nu trenuia sa faci contestatie.
Salut!

| Mirrre a răspuns:

O sa iti scada din notawinking..trebuia sa lasi asa nota..parerea mea!

| denytzy a răspuns:

Inca nu am aflat rezultatele laughing!

| denytzy a răspuns:

Ce rezultat ai obtinutwinking?

| BLKZ explică (pentru denytzy):

De la 8, 10 am ajuns la 8, 70 happy.

| Bingu a răspuns:

Nu am inteles fraza asta "Problema insa e ca lucrarile se corecteaza la Iasi, deci nota ar fi mai mica" de ce ar fi nota mai mica, pana la Iasi se pierd sutimile pe drum? Acum ca sa fiu la subiect cu intrabarea finale (de dupa rezolvarea contestatiilor) nu s--au afisat inca.