| BogdyIT a întrebat:

Salut, când o sa termin clasa a11-a (profesionala) as putea sa ma înscriu la un liceu pe profilul Informatica?

1 răspuns:
| aaanamariaaa a răspuns:

Am impresia ca poți face doar la seral, nu cred ca mai poți face liceul. Dar de la seral mai departe poți face postliceala sau facultate, dar de la profesionala mai departe nu mai poți continua studiile, decât sa faci unele cursuri de calificare (gen bucatar, frizer etc). La seral o iei iar de la clasa a9a încolo dacă nu ma înșel, nu se continua de la a11a