| alexhandsport a întrebat:

Ce sa fac sa invat vara asta engleza, pentru ca m-am mutat la profir de englea intensiv cu 5 ore si nu prea stiu engleza asa bine... dar sunt dispus sa invat singur. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| DarkMarie a răspuns:

Am avut aceiaşi problemă şi eu... nu ştiam nimic când am mers în clasa de intensiv, dar am învăţat pe parcurs, dar dacă tu vrei să te apuci de acum ţi-aş recomanda un dicţionar pe care îl folosesc în prezent şi găseşti tot ceea ce vrei, inclusiv expresii etc. Se numeşte "Cambridge Advanced Learner's" are şi CD. Ca şi manual de gramatică, eu sincer nu folosesc nici unul. Dar pentru a recupera un an zic eu, cred că ar trebui să împrumuţi de la o viitoare colegă sau viitor coleg manualul pe care l-au folosit şi caietul special (dacă au), căci cred că te-ar ajuta. Nu-ţi trebuie nimic sofisticat, ca să fi la zi cu ei cred că e de ajuns atât, şi nu te panica, în definitiv, nu e aşa de greu.winking

1 răspuns:
| AnnieJ a răspuns:

Ia mediatii cu un profesor bun si tine-te de treba, eu asa am facut si dau tot la intensiv engleza.