| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cei care au dat test din substantiv si articol si sunt clasa a 6-a va rog sa imi spuneti ce ati primit la test.

Răspuns Câştigător
| AlexTPU13 a răspuns:

Cam ceea ce ai facut in clasa. Nimic altceva. Pentru mine fusese usor, depinde de tine.

4 răspunsuri:
| Kitty20 a răspuns:

Eu nu am facut decat un test grila ca tema si sunt a6a ma pricep ff bine la romana si daca vrei pot sa te ajut... Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Kitty20):

Puteti detalia mai mult ce ati primit la test? cate puncte ati avut din oficiu etc?

| Kitty20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Credk un punct o sa aveti si voi.o sa a dea sa analizati si sa spuneti czuri sau functii sintactice sau o sa va dea un cuvant cu care sa faceti propozitii in care sa aiba diferite functii sintactice. Funda?

| AlexTPU13 a răspuns:

La mine in clasa, s-a dat 1 punct din oficiu (am o profesoara clasica).