| 1Mihai1 a întrebat:

Cine imi explica cel mai bine cum sta treaba cu BAC-ul la limba engleza (totul, cum se da...tot), are funda.Help me!

4 răspunsuri:
| Alyceee a răspuns:

Bacul la engleza are acum exact structura Cambridge-ului. Adica vor fi 3 probe: listening, reading si speaking.
Pt listening vei asculta la caseta ceva si vei avea o foaie cu niste intrebari din ceea ce ai auzit, la reading ai de scris eseuri iar la speaking extragi un biletel si vei vorbi despre ce ti-a picat acolo (in general sunt 2 intrebari- ex: ti-e frica de fantome, iti place cutare lucru, etc si un citat de comentat, despre care va trebui sa vorbesti ceva mai mult).
Nu se pun note ci calificative gen mediu si avansat.

| 1Mihai1 explică (pentru Alyceee):

La reading eseuri? credeam ca, cateva randuri!

| Alyceee a răspuns (pentru 1Mihai1):

Scuze, nu e reading, e writing, am vorbit prostii. Da, la writing ai de scris ori scrisoare de intentie ori de comentat un citat...

| 1Mihai1 explică (pentru Alyceee):

Si cum adica nu se dau note?