| UnBaiat439 a întrebat:

Cred ca o profa de istorie m-a luat la ochi. Saptamana trecuta am dat testul initial. Da, recunosc am copiat si eu la fel ca si ceilalti.Dar eu am luat 9, iar restul 3, 4, 5,6 si doar cativa 8, 9, si unul singur 10. ( Eu am copiat de la cel care a luat 10). Astazi, ne-a adus notele. M-a strigat sa ma ridic in picioare(doar pe mine), si m-a intrebat de la cine am copiat. Eu am ramas fara cuvinte... Nu ma asteptam... Tinand cont ca toata clasa a copiat.La mine a vazut ca am scris " miscare etnografica" in loc de "miscare endografica", si cica asta " i-a aratat ca am copiat". Nota mea trebuia sa fie pe la 6 sau 7. Totusi am stiut si eu ceva. Ce sa ma fac? Eu vreau o medie cat de cat buna ( 9, daca nu si 10), dar aceste conditii cred ca nu o sa mai iau? A spus ca testele astea nu conteaza. Dar dupa aceea a pus 3 intrebari la clasa( despre lectia care ne-a predat-o astazi), iar din cele 3 intrebari la una m-a pus pe mine sa raspund. Dar n-am stiut straight face. Am doar o ora pe saptamana si parca se uita incruntata la mine.Ce sa fac? Chiar ma tem.

P.S.: Sunt clasa a IX. E primul an cu ea. Nu am mai vazut-o niciodata... sad

12 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

O sa fie cu ochii pe tine si o sa te arda cu prima ocazie cand nu stii.

| KodrutZ a răspuns:

Orienteaza-te catre o cariera in politica. Ai aptitudini.

| rapp2020 a răspuns:

Incepe si invata, si nu are ce sa-ti facawinking

| UnBaiat439 explică (pentru rapp2020):

Sunt de acord cu tine... Dar sunt inscris la centrele de excelenta la mate, info si chimie... Crezi ca mai am timp de alte prostii?

| neutrino a răspuns:

Nu ne-ai spus cu ce nota te-ai ales.

| UnBaiat439 explică (pentru neutrino):

Pai e test initial... Tot aceeiasi nota mi-a lasat-o. Si a zis ca acele note nu se trec, dar se pastreaza testele. :\

| Iyulia3712 a răspuns:

Spune-i ca nu se va mai repeta si pana la urma, e test inițial, nu se pune la medie.

| GeorgyGirl a răspuns:

De ce nu incerci sa inveti la materia ei si cand te va asculta isi va da seama ca nu copiezi si o sa vezi ce bine o sa te simti cand stii ca tu ai stiut fiindca ai invatat nu sa te chinui sa copiezi de la altii.bafta!

| UnBaiat439 explică (pentru GeorgyGirl):

Daa... Dar invat... Dar la testul initial, nu am mai stiut asa de bine, tinand cont ca nu am mai facut de mult. + ca nu am decat o ora de istorie pe saptamana( sunt la mate-info)

| ROG a răspuns:

Esti mort! Si eu am un profesor asa si pe unul l-a luat in primire din clasa a 5-a si de atunci are pica pe el.

| pan1233a1b a răspuns:

E tanara daca da, întreabo și începeți o viața sexuală

| pan1233a1b a răspuns:

Ai făcut vreodată sex!?