| Awolnation a întrebat:

Salut, credeți că m-aș descurca la Mate-Info intensiv info daca in examen la matematica o să iau 6, 30(mi s-a părut greu, am rezolvat examenele 2012-2017 și luam 8-8, 50 pe ele) iar eu in generala la fizică și chimie mai mult am stat? Adică noi trebuia să învățăm niște răspunsuri iar apoi la test le scriam direct și luam 10. La matematica totuși am avut media 8 in clasele 7-8 iar în 5-6 media 9, pot sa spun că mă descurc aproape la orice înafara de problemele acelea cu demonstratii. Voi ce părere aveți, sa mă risc și să merg pe mate-info sau sa merg linistit la filologie. Îmi place și să învăț mult, la română, istorie am media 10... Mie îmi plac calculatoarele, sunt pasionat de tehnologie, mă descurc in Photoshop și acum am inceput sa lucrez și în FL Studio (producție muzicală) dar știu că astea nu au nicio treabă cu programarea. Eu la momentul de față nu știu nimic despre programare. Daca merg pe filologie in cei 4 ani de liceu o să mă axez mult pe muzica electronică si probabil voi realiza ceva dar daca aleg mate info atunci mă voi axa pe programare. Ce părere aveți?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti pregatit pentru o cariera in programare inseamna ca iti asumi faptul ca vei face multa multa matematica si programare. nu photoshop, nu fl studio

| AC4S4 a răspuns:

Daca intri la mate-info, du-te acolo. Poate iti va placea programarea. Stai acolo un an si daca nu-ti place, nu are rost sa ramai acolo sa te chinui si cu matematica si cu informatica. Pentru Photoshop, productie muzicala, etc. nu ai nevoie sa stii programare.

Intr-adevar, a fost greu la matematica anul acesta, dar te poti descurca in liceu. Depinde de tine daca vei face si in plus acasa.