| Awolnation a întrebat:

Am dat examenele (clasa 8), la limba română m-am descurcat foarte bine (iau cel puțin 9) insa după ce am dat astăzi la matematică am rămas dezamăgit, mi s-a părut mai greu decât în ceilalți ani, după barem voi lua maxim 6, 30 când eu am făcut examenele din 2012 pana în 2017 și luam 8-8, 50 sad
Eu vreau totuși să intru la mate info, intensiv info însă nu știu cat de grea ar putea fi matematica de la mate info, in generala am fost cam de media 8, credeți că m-aș descurca la mate info? As prefera să-mi răspundă cei care sunt la mate info. (am ales info intesiv pentru că aș vrea să devin un programator sau un IT-ist căci sunt pasionat de aceasta latura a tehnologiei)

5 răspunsuri:
| IQ156 a răspuns:

Matematica de la la liceu este usoara daca inveti constant. Daca nu, e grea.

| Awolnation explică (pentru IQ156):

Sunt genul care învață mereu, am lucrat multe teste dar nu știu ce am pățit de o să iau doar 6, 3 la mate la examen sad crezi că m-aș descurca la mate info?

| sierra1 a răspuns:

Du-te liniștit la mate-info. Facă față cu brio și ai un start puternic pentru viitor.

| AleexisViol3t a răspuns:

Du-te, încearcă, iar daca nu-ti place sau nu te descurci te poți muta la un alt profil

| lmaoisme a răspuns:

Buna, cam asa as vrea sa intru si eu, tot pe mate-info. Am facut exact acelasi lucru ca tine cu examenele din anii trecuti si prin cel de anul asta chiar si-au batut joc de noi. sad Succes