| andreeea321 a întrebat:

Credeti ca pot aplica la un post de programator daca sunt in anul II de facultate si nu am experienta? M-ar ajuta cateva cursuri online? Si daca da, ce platforme imi recomandati? As aprecia daca mi-ati da si cateva sfaturi pentru realizarea unui CV.
Multumesc anticipat! happy

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Da,poti. Trebuie sa ai doar vointa si dorinta sa inveti. Eu zic sa te axezi pe o anumita tehnologie sa inveti un pic, niste mici proiectele nu strica. Si dupa aplica fara frica la posturi de Junior.

| andreeea321 explică (pentru danutzu96):

Nu am nevoie de experienta anterioara? Macar un internship?

| danutzu96 a răspuns (pentru andreeea321):

Experimenta anterioara say intership-urile iti da un mare avantaj, dar am fosti colegi de facultate care pur si simplu au invatat singur si s-au anganat ca junior.

| andreeea321 explică (pentru danutzu96):

Stii cumva ce platforme au folosit ca sa invete?

| Osneros a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa aplici. Nu cred ca te ia nimeni de programator inca din facultate si fara experienta. Incearca sa faci ceva experienta prin internship-uri.
Totusi, ce faci la facultate de ai nevoie de cursuri online?

Te-as ajuta cu sfaturi pentru CV, dar am inteles ca e diferit fata de cel pentru UK, deci n-am cum sa te ajut.

| andreeea321 explică (pentru Osneros):

Am vorbit cu cativa colegi de facultate din anul III si spuneau ca ai mai multe sanse de angajare daca reusesti sa obtii certificari sau sa urmezi cursuri online. happy