| anoonimull a întrebat:

Salut, daca la sfarsitul semestrului voi fi propus pentru scaderea notei la purtare de un profesor, iar eu pana atunci ma transfer la alt liceu, mai imi poate scadea nota?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca-ti aproba nimeni niciun transfer in asa situatie, si-n plus tranferul la liceu se face doar la sfarsit de semestru/an

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, transferul se poate realiza numai la inceput de semestru.
Asadar, vei incasa nota scazuta la purtare si cine stie, posibil ca transferul sa fie anulat.

| Lioana a răspuns:

Nu te poti transfera decat din semestrul 2 la alt liceu. Mutarea in timpul semestrului nu se admite decat in cazuri speciale, cum ar fi daca te muti in alta localitate.
Mai bine vorbeste cu acel profesor si spune-i ca-ti pare rau pentru ce ai facut si ca nu vei mai face, apoi roaga-l frumos sa te ierte si sa nu propuna scaderea notei la purtare.

| anoonimull explică (pentru Lioana):

Pai din semestrul al 2-lea ma refer, din cate stiu nu dureaza mult sa ma stransferi, adica intr-o zi as putea face tot. Doar ca dupa ce ma transfer ma gandeam daca ar putea face ceva.

| Lioana a răspuns:

Pai daca te muti din semestrul 2, media la purtare pe semestrul 1 se incheie la liceul tau actual. Deci mutarea ta nu schimba nimic.

| MATEIALEXANDRUEMANUEL a răspuns:

Nu dar iti va pune abandon scolar si vei ramane repetent.

| SpikePI a răspuns:

Nu