| Layov a întrebat:

Deci sunt clasa a 7-a si anul asta n-am mers aproape deloc la scoala, nu mi-am dat interesul si chiuliam mai dese ori..Acum mi-am dat seama ca am gresit, acum ma simt mai matur si vreau sa invat mai mult.Sa trecem la subiect..am ramas corigent la matematica deoarece cel mai mult la ora de mate lipseam si profa vedea ca nu imi pasa de ce preda + aveam si note nasoale,numai o nota imi trebuia si nu ramaneam.Bun,deci vreau sa stiu ce o sa-mi de acolo,o sa-mi dea usor? Dau saptamana viitoare si ma simt foarte trist, nu stiu ce o sa-mi dea si nu cred ca voi merge mai departe.Imi poate da cineva exemple de subiecte de clasa a 7-a la corijare? Vreau sa invat neaparat,nu vreau sa raman,asta nu se poate intampla.
Va rog,ajutati-ma cu sfaturi,cu exercitii si cu tot ce vreti, va voi ramane dator la fiecare daca trec cu bine.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Northern a răspuns:

Nu te cunosc, dar pot să spun că nu-mi pari lipsit de cunoștințe.Sunt alții care au terminat liceul și nu scriu la fel de bine ca tine. Orice este posibil dacă îți dai puțin interesul.Te străduiești să rezolvi exercițiile cele mai simple, profesorul va vedea ca îți pasă de materie. Să ai noroc!

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pai incearca sa inveti.Macar in ultimele zile.Sa stii cate ceva.Nu te trece nimeni de mila.Vei merge mai departe daca inveti zilele astea cat poti tu de mult.Bafta!

| mdaria a răspuns:

Daca te descurci cat de cat si iti dai interesul, e imposibil sa te lase. Cred ca profesoara vrea sa vada ca esti interesat sa mergi mai departe, si trebuie sa stie macar ceva. Iti da doar din materia clasei a 7-a, asa ca incearca o recapitulare.

| Geass a răspuns:

Chiar există oameni atât de idioţi încât să rămână corigenţi în clasele I-VIII?

| LNK a răspuns (pentru Geass):

Asta-i!
Mi-ai furat cuvintele... laughing

| Layov explică:

Multumesc pentru raspunsuri, m-ati hotarat mai multi big grin