| CelebraAnonima a întrebat:

Dupa terminarea liceului Agricol,profil economie, primesti vreo calificare? Apropo, la acest profil se invata la fel ca la si oricare alt liceu, cu acelasi profil?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Mda, acum observ că este un Colegiu mixt, cu mai multe profiluri/specializări :)
De la cel la care făceai referire vei avea calificarea de "Tehnician în activităţi economice" ( deci, echivalentul unui "economist" de acum ) - vezi linkul oficial :
http://colagrtl3.webnode.com/......2016-2017/

O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, de la profil "economic/Servicii" se obţin specializările/calificările de care aminteam la linkul :
http://www.tpu.ro/......multumesc/

Dar NU ştiu să existe în România un Liceu Agricol cu profil Servicii/Economic :(
Acest profil se întâlneşte, în general, la Liceele/Colegiile Economice!

Eventual, precizează EXACT despre ce liceu este vorba şi din ce localitate...

Toate cele bune!

| CelebraAnonima explică (pentru bursuc001):

Colegiul Agricol "Nicolae Cornateanu" Tulcea, greseala mea happy

| bursuc001 a răspuns (pentru CelebraAnonima):

Mda, acum observ că este un Colegiu mixt, cu mai multe profiluri/specializări :)
De la cel la care făceai referire vei avea calificarea de "Tehnician în activităţi economice" ( deci, echivalentul unui "economist" de acum ) - vezi linkul oficial :
http://colagrtl3.webnode.com/......2016-2017/

O zi frumoasă!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu primești nici o calificare. Trebuie să faci facultatea pentru a obține calificarea.