| alienkros a întrebat:

Salut.Eu am o mare problema.Sunt clasa a 8-a, mai am 3 luni pana la examen, si am luat un 5 la mate la functii.Ma rog,treaba e ca de fiecare data la mate profa ma desconsidera,sunt luat de ea drept copil rau ca nu ma las umilit de ea cand stiu ca nu am gresit(da, are ceva cu mine.cateodata fara sa fac nimic,incepe sa urle la mine ca de ce nu sunt atwnt,chiar daca scriu tot de pe tabla si stiu ce ma intreaba).De multe ori mi se intampla ca eu sa stiu sa-mi fac temele,sa inteleg lectia, dar la test efectiv sa ma panichez si sa nu am incredere pe ce scriu si sa clachez.Maicamea nu ma crede niciodata cand ii spun ce se intampla, spune ca nu invat deloc, chiar daca ma strofoc la mate mai mult decat la orice...Nu stiu ce sa mai fac...in fiecare zi fac suplimentar,invat toate formulele, dar la test sunt neatent si nu am incredere in ce scriu.Un sfat ar fi de mare ajutor.Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine! Odata ce ti-ai invatat bine nu inteleg cum nu stii la test..eu mai degraba ma panichez la tabl decat la test...incearca sa nu te panichezi dinainte sau sa te strezezi inainte sa dai testul