| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Salut, eu as vrea de la anul sa ma duc la științe sociale la liceu dar nu stiu cat de mult se bazează pe franceza pentru ca eu nu stiu aproape nimic la franceză, iar eu dupa liceu as vrea sa dau la criminalistică si cred ca o sa imi trebuiască franceza. Eu am incercat sa învăț franceza cat de cat dar nu știu decât sa citesc in mare parte iar la scris nu gresesc atât, cu retinutul cuvintelor e mai greu si cu facutul propozitiilor. Cel putin la mine. Dece ce ziceți o sa imi trebuiască franceza la științe sociale si la criminalistică?

Răspuns Câştigător
| Kisses a răspuns:

Eu sunt la științe sociale.Nu știu deloc franceza. Eu zic sa alegi tot științe sociale. La franceza scoți de un 5. chestia e ca dai teza la alegere ( franceza sau engleza ). Eu aleg engleza.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Franceza e a 2-a limba dar nefind filologie nu se pune mare accent pe ea. Deci poti sta linistit, oricum cea mai mare parte din copiii care au franceza ca a 2-a limba au cunostinte minime. Daca chiar e nevoie, ii poti spune profei ca esti total nepregatit.

| AC4S4 a răspuns:

Nu prea se face nicaieri franceza in Romania, depinde de liceu. Se face la filologie ceva mai mult, dar la stiinte sociale nu prea.

| Zourai a răspuns:

Ai 2 ore de franceză pe săptămână.