Întrebare recomandată | gazaru a întrebat:

Salut.Eu parca sunt obsedat de calculator. Vreau sa ma pun pe invatat dar parca ma atrage calculatorul spre el.Cum pot sa scap de aceasta obsesie ca eu vreau sa invat si nu pot

Răspuns Câştigător
| silvipisicutza a răspuns:

Foloseste calculatorul in scopuri constructive. Invata stand la calculator. Asta in sensul de a invata de pe calculator. Si daca tu crezi ca nu mergi bine cu invatatul, orienteaza-te spre altceva, fa o scoala de asta de meserii si ia sa vezi cum te lasi tu de calculator!

8 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Cea mai proasta idee, l-am avut si eu de atatea ori stricat, si mai rau te ademeneste pc-ul, te gandesti cum sa-l repari, si doar la gandul asta iti sta tie mintea, nici de cum la carte, deci e egal cu 0 sfatul tau

| JIJ a răspuns:

Du-te la biblioteca acolo nu ai calculator si deschizi acolo materialul pe care il ai de invatat.

| JIJ a răspuns:

Iti zic du-te la o biblioteca intr-o sala de lectura.

| VenomV a răspuns:

Frate si eu aram asa si nu demult.cand am vazut situatia in care am ajuns m-am speriat si mi-am pus tatal sa schimbe parola la laptop si sa o stie soar el si cand vreau sa stau daca ma lasa bine, daca nu, nu.
eu zic sa il l-ai incolo de calculator, ca ai vazut ce note sunt la bac!

Răspuns utilizator avertizat
| LoredanaaAndreeaa a răspuns:

Asa sunt si eu stai lin.laughing. Dar observ si eu faza asta ca sunt obsedata si la 3-4 luni, mai fac cate o pauza. il opresc. numai intru deloc. Si ma relaxez. Se relaxeaza si creierul. Opreste pentru o luna macar si o sa-ti fie bine.:*

| nalexuta a răspuns:

Cel mai bine e sa tai firul internetului si firul mausului si al tastaturii ca sa \nu mai poti umbla pe el

| xxxToxicPikaChuxxx a răspuns:

Poi ....inchideti netul sau gandeste-te ca nu merge sau pur si simplu daca ai ambitie poti. Pe viitor te va costa