| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt profil socio-uman, stiti EXACT din ce se da bac-ul?

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Hei.
Eu sunt la stiinte sociale. Bac-ul il dai la romana, istorie ( materia din clasa a 12-a) si la alegere intre geografie (materia din clasa a 12-a)si stiinte socio-umane ( logica( clasa a 9-a ), psihologie( clasa a 10-a), sociologie, economie ( ambele din clasa a 11-a), filozofie(clasa a 12-a ).
Mai dai la engleza sau franceza si TIC (din cate am inteles se da din materia de clasa a 9-a si a 10-a )- competente digitale. Aici iti pune calificative ( incepator, avansat, experimentat, mediu). Nu te afecteaza la Bac aceste calificative. Treci mai departe oricum.
Succes!

| Marius66666 a răspuns (pentru DumiY):

La engleza e bac-ul oral?

| DumiY a răspuns (pentru Marius66666):

Cam da. Ai 5 ''exercitii '': intelegerea textului audiat, intelegerea textului citit, producerea de mesaje scrise, producerea de mesaje orale, interactiunea orala.