| Ion_Gabriel_2000 a întrebat:

Eu trec acum clasa a 9-a si sunt interesat de TOATE profilele la ce sa da bac-ul ( mate info, bio-chimie, filo, stiinte sociale, turism si alimentatie, economie, mecanica, resurse si protectia mediului, electronica automatizari, electronica ) si tezele pe care le dau la aceste profile! Gasesc tot felul de tampenii pe internet. As vrea sa va stiu si voua pararea ( mai important daca faceti parte dintr-un profil anume ). Multumesc anticipat. Funda. Va multumesc din suflet. Ma puteti contacta si pe ingerasul_gabryel@yahoo.com

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul happy

Toate cele bune.

| Ion_Gabriel_2000 explică (pentru bursuc001):

Nu ma pricep. ma gandeam in felul urmator.
profil : mate info : ( ma intereseaza scris ), mate m1, romana, info sau fizica, chimie.
teze la :...
profil : stiinte sociale :...

| bursuc001 a răspuns (pentru Ion_Gabriel_2000):

În Anexa de la linkul pe care l-am indicat mai sus erau prezentate TOATE profilele/specializările şi probele scrise aferente fiecărei specializări!

Doar NU crezi că am să stau să-ţi "traduc" din română în limba română pentru TOATE specializările posibile rolling on the floor

Te uiţi în Anexă la fiecare specializare în parte...

Dacă întrebai şi tu la 2-3-4 specializări, era ok, îţi răspundeam punctual; dar NU la TOATE laughing

O seară frumoasă.