| Lorenamaria307 a întrebat:

Salut,imi puteti spune va rog frumos, daca am 2 note la o materie ma poate incheia? Profa a spus ca daca nu avem 3 note minim nu ne incheie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, in acest an scolar se poate incheia media semestriala si cu 2 note, fiind o exceptie prevazuta pentru acest an scolar de catre art.107, alin.(4^1) din Regulamentul-cadru de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul MEC nr. 5447/2020, citez:
"(4^1) În anul şcolar 2021-2022, prin derogare de la prevederile alin. (4), numărul de calificative/note acordate semestrial fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, va fi de minimum două, indiferent de numărul de ore alocat disciplinei prin planurile-cadru."
Profesoara este obligata sa respecte acest regulament.

| stefiiii3 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu-mi place acest regulament laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru stefiiii3):

Indiferent ca-ti place sau nu un regulament trebuie respectat.

| Lorenamaria307 explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc frumos pentru raspuns! happy