| Aidan22 a întrebat:

În septembrie am admiterea la Imagine de film și TV (UNATC), însă am ca opțiune Facultatea de Jurnalism, în caz de nu intru la Imagine. Admiterea de la Jurnalism e prima, pe 21 iulie. În caz de o sa intru la Jurnalism - la buget - și o sa vreau să încerc și în septembrie - la UNATC, buget - cum o să procedez cu locul de la Jurnalism? Trebuie să îmi retrag dosarul imediat ce am aflat că am fost admisă la Imagine, ca să pot intra tot la buget, sau odată ce am fost admisă la buget la Jurnalism, chiar dacă îmi retrag dosarul nu o să mai pot intra la buget la UNATC? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| EMike a răspuns:

Unde vrei sa intri de fapt mai mult? Poti da ambele examene, dupa ce vezi ca ai luat si iti convine depui dosarul acolo unde vrei tu.

| Aidan22 explică (pentru EMike):

La UNATC, însă examenul e tocmai în septembrie. E diferența prea mare de timp între admiterea de la Jurnalism și cea de la UNATC.