| MrNobody a întrebat:

In weekend am a-2a întâlnire cu o fata, și ma gândesc sa-i cumpăr niște flori. Credeți ca ma grăbesc sau ar trebui sa mai aștept sa treacă câteva întâlniri?... De asemenea mi se pare o situație putin incomoda pentru ea deoarece nu ma întâlnesc la ea acasă ci la o gura de metrou si e cam aiurea sa-i ofer florile la început deoarece ar trebui sa aibă grija de ele tot timpul întâlniri.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Mai bine nu-i iei desi e un gest frumos. Mi se pare mai ok sa-i iei flori cand aveti relatie si ii iei pentru o aniversare.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca daca placi o fata, ii duci flori, mai ales la primele intalniri. NU ii cumpara un buchet mare, ci un buchetel de ghiocei, sau un singur fir de floare, ales cu cap.

| MrNobody explică (pentru Brigaela):

Ok, dar nu e incomod pentru ea sa stea cu florile in mana tot timpul intalniri? Vreau sa merg cu ea la un film apoi sa mâncam ceva in mall

| Brigaela a răspuns (pentru MrNobody):

Cred ca e putin incomod, dar placerea de a primi flori, compenseaza. Gandeste-te ca nu vei merge la ea acasa multa vreme de acum inainte (daca o respecti) si ar fi urat sa nu ii oferi flori pana cand relatia ajunge suficient de serioasa incat sa va cunoasteti familiile si sa va vizitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. e un gest frumos, va aprecia! cumpara=i un fir de trandafir, e romantic si de bun gust. cand va veti intalni intr=-un cadru mai intim atunci ii poti lua si un buchet!

| PumpkinDoll a răspuns:

Mai bine ii dai flori cand te duci la ea acasa, asa stai tot drumul sa te plimbli cu florile dupa tine

| Deserth a răspuns:

Cumparai un borcan de nutella

| roanunt a răspuns:

Poti sa ii iei o floare.

| MrNobody explică:

Ar fi oare ok să-i ofer o cutie de bomboane ( mai micuța cât să-i încapă în geantă) decât să-i ofer flori?