| Popa482 a întrebat:

Întrebare pentru cunoscători: Ce materii si câte ore la fiecare materie se fac la CNOG Sibiu pe profil de matematică-informatică? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KristianLarracuente a răspuns:

Salut!
In primul rand, felicitari, Goga e un liceu bun!
In al doilea rand, materiile si orele alocate pentru fiecare dintre acestea sunt:
CLASA a IX-a:
-lb. romana 4 ore / sapt.
-lb. engleza 2 ore / sapt.
-lb franceza, respectiv germana 2 ore / sapt.
-matematica 4 ore / sapt.
-fizica 3 ore / sapt.
-chimie 2 ore / sapt.
-biologie 2 ore / sapt.
-istorie 1 ora / sapt.
-geografie 1 ora / sapt.
-st. socio-umane 1 ora / sapt.
-religie 1 ora / sapt.
-ed. muz 0, 5 ore / sapt.
-ed. plastica 0, 5 ore / sapt.
- ed. fizica 1 ora / sapt.
-informatica 4 ore / sapt ( 1 ora teorie si 3 ore laborator pe grupe )
- TIC 2 ore / sapt.
-dirigentie 1 ora / sapt.
Ca un bonus, sunt aproape sigur ca o sa ai diriginte un profesor de matematica. Apropo, semestrul I din a IX-a in Goga este destul de greu, dar nu te speria, te vei obisnui. Succes!

1 răspuns: