| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea este legata de admiterea la o facultate de top... cat de mult se tine cont de media claselor 9-12 pt admiterea la Oxford/Cambridge/UCL? Aaa... si care ar trebui sa fie aceasta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte mult, alaturi de eseu si scrisorile de recomandare este unu dintre primele criterii de departajare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda... de exemplu in primul semestru din a noua am avut 8, 9 dar in al doilea am avut 9, 9 si acum imi iese 10. Daca o tin tot asa, se va tine cont ca am REVENIT si ca in ultimii ani am 9, 9-10, sau nu?

Întrebări recente